Život bez pšenice

Život bez pšenice

Pšenice už dávno není základní potravinou, kterou naši předkové pěstovali s láskou pro pečení vydatného a dobrého chleba.  Dnešní  pšenice je bohužel geneticky změněna tak…aby výrobcům přinášela co největší zisky, bez ohledu na zdraví lidí.  Je téměř všude, ale nutričně ochuzena o všechny výživné látky. Je přítomna v mnoha výrobcích konzumní stravy a doslova drasticky zvedá hladinu krevního cukru, mnohem více než běžně dostupný, bílý a nezdravý cukrt. Konzumace dnešní pšenice vyvolává silnou závislost, která vede k přejídání a následné únavě celého organismu.  Doktor Davis si posvítil na tloustnutí a hromadění tuku ve všech tělesných partiích a také na celou řadu nepříznivých zdravotních účinků: od cukrovky přes srdeční choroby až po imunologické a neurologické poruchy, jako je celiakie, revmatická artritida a demence. A konečně předkládá přesvědčivé argumenty pro úplné odstranění pšeničných výrobků z našeho jídelníčku, spolu s doporučeními, jak si tento přechod usnadnit a nesklouznout zase zpátky k dřívějším návykům. Kniha Život bez pšenice , postavená na dlouholetém klinickém výzkumu a studiích jednotlivých mužů a žen, kteří se rozloučili s pšenicí a úplně tím změnili svůj život, nabízí velmi poučný pohled na důvěrně známou potravinu a poskytuje návod, jak se uzdravit a nadobro se zbavit přebytečných kil. Od zavedení stravovacích směrnic v 70. letech, které vyzývaly k omezení příjmu tuků, jsme byli svědky podivného jevu: Američané neustále tloustli, postonávali a měli ještě větší sklony k cukrovce než dřív. Kardiolog William Davis se to rozhodl risknout a naordinoval více než dvěma tisícům svých pacientů režim bez pšenice. Když pak viděl, jaké to mělo mimořádné výsledky, dospěl ke znepokojivému závěru: Není to tuk, není to cukr, ani náš pohodlný životní styl, co je příčinou epidemie obezity v celé Americe je to pšenice.

I vy můžete zkusit, že život bez pšenice vám přinese lepší zdraví, energii a vitalaitu. Přijďte ochutnat na farmářské trhy, na stánek RAW FOR LIFE  semínkové chlebíky, krekry, pohankové placky, falafel, trojúhelníčky s mrkví a další speciality bez pšenice, vše v BIO kvalitě.

Share Button
Loading Facebook Comments ...

Trackbacks/Pingbacks

  1. Farmářské trhy - Raw for Life - […] ochutnat, nakoupit vitariánské speciality. Čekají na vás…  raw food dobroty – semínkové krekry sladké i slané, výborné pomazánky, sladká…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *