Kokos až z Ukrajiny?


Někdy nám život přináši vtipné okamžiky, z kterých vznikne recept. A samozřejmě rychlý, protože tak to v raw food koneckonců je.
Ve frontě před poštovní přepážkou mi v nejméně příhodnou dobu zvoní telefon a rozčilený mužský hlas s ukrajinským přízvukem a šišlavým ER křičí: “Já mít balík, plo vás, nebýt doma, ploč? Od Stala Mlazkova balík plo vás! Nechat v hospoda u domu!” Jéžisi, polilo mě horko, já si z Ruska ani Ukrajiny nic neobjednala, nikoho neznám, jen kamarádku Natálku a ta se hlasu rozčilenému Ukrajinci ani trochu nepodobala..

Od jakého Staly Mlazkova mi co přišlo? Snad nic nikde nedlužím p probůh a ještě k tomu nějakému Rusovi či Ukrajinci Mlazkovovi nebo co to šišlavý ukrajinský kurýr hulákal? No šrotovalo mi to hlavou pěkně dlouho a tak jsem se vydala balíček vyzvednout do hospody vedle domu kde bydlím a musela jsem se smát na celé kolo, když jsem zjistila, že balíček od Stala Mlazkova je vlastně balíček od Stáňa Mrázková, která vlastně může za to, že píši tento blog o výtečné živé stravě. Díky moc Stáňo, hned jsem si vyrobila mooooc dobré raw latte z čerstvého kokosu!
A je to skutečně jednoduché:

Co potřebujete:
1 čerstvý kokosový ořech od Stala Mlazkova (ale může být i jiný :-))
2 lžičky nepraženého raw kakaa
1 lžíci medu či 2 datle na přislazení

Postup:
Otevřete sekáčkem ořech
Vylejte kokosovou vodu přes sítko a tak oddělíte drobné skořápky
Lžící vydlabejte kokosovou dužinu
Obsah ořechu a ostatní ingredience dejte do mixéru a dobře umixujte

Dobrou chuť!

Share Button
Loading Facebook Comments ...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *