Co je to raw food

housenka-a-zeli1

Raw food neboli vitariánství neboli živá strava anebo chcete-li NEVAŘENÍ je konzumace rostlinné stravy – tedy ovoce, zeleniny, ořechů a semen v takovém stavu, v jakém vyrostly.

Je to ozdravný proces, kde si každý můžeme najít svou vlastní cestu. Syrová strava používá zcela čerstvé, přírodní ingredience, které při zpracování nepřekročí 42°C. Jídlo je plné příchutí, vibrací a barev, je pohlazením nejen pro tělo, ale i duši.

Prostě nevařené potraviny – to znamená, že přirozené potraviny – ovoce, zeleniny, ořechy a semena nezpracováváme tepelně a přitom se můžeme kochat úžasným jídlem, které nejen zasytí, ale dodá tělu i potřebné vitamíny, minerály a enzymy, které jsou potřebné pro zdravé fungování  těla.

Při přechodu na syrovou stravu dochází k čištění – detoxikaci, obnově buněk a tím začnete pociťovat i příliv zdravé  energie.

Syrová a přirozená strava je strava bez konzervantů, barviv, aditiv, emulgátorů a dochucovadel, které jsou součástí téměř všech potravin běžně dostupných v síti obchodů. Bohužel tyto potraviny nemají již s přírodou nic společného, jsou to pouze barevné krabičky, hlásající přívlastek „přírodní.“

Při přechodu na živou stravu a při jejím dodržování, byť ne ze začátku na sto procent, pocítíte sami úlevu, pocit lehkosti a pohody nejen na těle ale i na duši.

Ráda Vám pomohu s přechodem na nový životní styl, na zdravé stravování a zdravý, šťastný život.

Stačí se nebát, přijít, naučit se, vyzkoušet… Nejen na sobě, ale i na svých nejbližších.

Přeji všem hodně úspěchů při stravování, které má budoucnost a které může být příjemnou hrou a zpestřením  pro celou rodinu.. 🙂